Aktualności

Od 3 do 9 maja 2015r. dwie grupy geodetów uczestniczyły w ćwiczeniach praktycznych w Górach Świętokrzyskich.

 

W kwietniu 2015r. odbywały się zajęcia zawodowe przygotowujące 2 grupy geologów i 3 grupy geodetów do wyjazdu terenowego w Góry Świętokrzyskie.
Podczas zajęć uczniowie kierunku technik geodeta zapoznawali się ze sprzętem, który będzie wykorzystywany do pracy w terenie, aktualizowali mapę zasadniczą w programie Auto-CAD, tworzyli numeryczny model terenu, generowali warstwice i obliczali objętości robót ziemnych w programie C-Geo. Uczniowie kierunku technik geolog analizowali położenie Gór Świętokrzyskich na mapie fizycznej i geologicznej Europy i Polski. Zapoznawali się z historią geologiczna Gór Świętokrzyskich. Dokonywali wyboru geostanowisk i opracowywali ich charakterystykę.

 

W sobotę młodzież klas 2 gg i 3 gg uczestniczyła w zajęciach sportowych zakończonych angielskim śniadaniem. Graliśmy w British Bulldog, bowling, cards, Anaconda, Pin the tail, relay games i inne…

 

Uczniowie rozpoczęli zajęcia projektu unijnego z języka angielskiego i kultury anglojęzycznej. Wystartowali tradycyjnie herbatą z mlekiem i zawodami 'Biscuit dunking' ( moczenie ciastek w herbacie). Zwycięzcą został Czekoladowy Piernik. Zapraszamy do obejrzenia filmu w galerii.

 

Październik 2014

29 października 2014 r uczniowie wraz z panią Moniką Kustosz byli w teatrze V6 na sztuce w języku angielskim pt. "Frankenstein" na podstawie opowiadania brytyjskiej pisarki Mary Shelley.

Rozpoczynają się zajęcia z doradztwa zawodowego.

 

Listopad 2014

7 listopada 2014 r. uczestnicy projektu wraz z panią Agnieszką Gugnacką-Cook obejrzeli spektakl "Mayday" w Teatrze Nowym.

28 listopada 2014 r. uczniowie pod opieką pani Agnieszki Jedynak wybrali się do Teatru Powszechnego na spektakl "Hotel Minister". Twórcą obydwu sztuk jest Ray Cooney, który jest autorem najbardziej kasowych fars, jakie powstały w Anglii w ciągu ostatnich lat i szturmem zdobyły europejskie i nowojorskie sceny.

 

Grudzień 2014

9 grudnia 2014 r. grupa uczniów wraz z panią Agnieszką Jedynak wybrała się na zajęcia do British Council – Centrum Brytyjskiego Uniwersytetu Łódzkiego

 

Styczeń 2015

20 stycznia 2015 r. kolejna grupa uczniów pod opieką pani Agnieszki Gugnackiej-Cook uczestniczyła w zajęciach w British Council w Łodzi.